Odkurzacz centralny - popularne pytania.

Automatyczne szufelki?
Przez niektórych nazywane gniazdami szczelinowymi, pozwalają na wmiatanie zebranego kurzu z podłogi bezpośrednio do instalacji centralnego odkurzania. Automatyczne szufelki wymagają wiele czasu przy montażu, ale satysfakcja z ich użytkowania wynagradza podjęty wysiłek.

Czy wyrzutnia powietrza na zewnątrz domu jest konieczna?
Tak, zaleca się wydmuchiwanie zassanego przy sprzątaniu powietrza na zewnątrz domu, lecz w przypadku, gdy nie jest to możliwe, odkurzacze centralne AEG mogą być wyposażone w dodatkowy filtr HEPA, który eliminuje konieczność wyprowadzania powietrza na zewnątrz domu.

Instalacja w domu istniejącym?
Jej wykonanie może być łatwiejsze niż niektórzy się obawiają. Instalacja odkurzacza centralnego nie jest rozległa i może zostać sprytnie ukryta w kanałach wentylacyjnych, szafach wnękowych, schowkach lub w piwnicy.

Jak trudno wykonać instalację?
Instalacja odkurzacza centralnego jest najprostszą instalacją wykonaną w domu. Jej montaż nie powinien zająć więcej niż jeden dzień roboczy.

Ile powinno być gniazd ssawnych?
W typowym domu, standardowo jedno gniazdo ssawne przypada na ok. 60 - 80 m2 powierzchni podłogi. W nowoczesnych domach o otwartej architekturze, często wystarczy jedno gniazdo na piętro, gdy jest umieszczone w centralnej części kondygnacji.

Jak łączyć przewody instalacyjne?
Rury należy przecinać przy użyciu specjalnego narzędzia, tak aby unknąć powstawania nierównych krawędzi. Przed klejeniem, obcięty koniec rury należy ogradować. Klej należy nakładać na zewnętrzną powierzchnie rury, tak aby jego nadmiar został wypchnięty przez kształtkę na zewnątrz połączenia.

Instalacja dla wielu użytkowników?
Dla użytku domowego, nie ma potrzeby instalować systemów do obsługi odkurzacza centralnego przez kilku użytkowników na raz. System jest zaprojektowany do obsługi przez jedną osobę. W przypadku, gdy instalacja jest tak rozległa, że wymaga jednoczesnego sprzątania przez dwie osoby, warto podzielić ją na dwie sekcje i każdą z nich obsługiwać przez dedykowaną jednostkę centralną.

Jak prowadzić przewody instalacyjne?
Należy używać łagodnych łuków. Kiedy tylko możliwe i jeśli jest na to miejsce, zaleca się stosowanie łuków 45 stopni zamiast 90 st. Za gniazdem ssawnym powinno stosować się kolano ostre lub specjalne podejście do gniazda. Instalacja powinna być prowadzona najkrótszą możliwą trasą.

Kiedy montować instalację odkurzacza centralnego?
Przewody instalacyjne oraz elektryczna instalacja sterująca powinny być położone przed wykonaniem wylewek i tynków. Gniazda ssawne powinny być zabezpieczone specjalnymi przykrywkami do tynkowania na czas trwania budowy.

Jak znaleźć dealera AEG?
Po prostu zadzwoń na bezpłatną infolinie 800 266 009 (działającą w dni powszednie w godz. 8:00-16:00)

Gdzie mogę kupić materiały instalacyjne odkurzacza centralnego?
Nasi dystrybutorzy posiadają w ciągłej sprzedaży cały asortyment elementów niezbędnych do montażu instalacji. Jeśli w najbliższej okolicy nie znajdziesz Dystrybutora AEG, odwiedź najbliższą hurtownie instalacyjną, większość z nich prowadzi również sprzedaż materiałów instalacyjnych do odkurzaczy centralnych.

Gdzie zamontować gniazda ssawne?
Gniazda powinny być z dala od drzwi, mebli. Powinny być umieszczone w części centralne kondygnacji, w dolnych partiach klatek schodowych.